Üle 1000-euroseid tehinguid deklareeris umbes 40 000 ettevõtjat

Maksu- ja tolliametile esitasid ettevõtjad tähtajaks 70 564 käibemaksudeklaratsiooni, millest umbes 39 711 puhul olid esitatud ka andmed vähemalt 1000-eurose kogusummaga tehingute kohta.

Eilseks pidid oma käibemaksudeklaratsiooni esitama 74 500 käibemaksukohuslast, vahendas «Aktuaalne kaamera» .

Kui kuu jooksul on ettevõtja teinud partneriga kogusummas vähemalt 1000 euro ulatuses tehinguid, siis tuleb uue korra järgi esitada selle kohta andmed käibemaksudeklaratsiooni lisal.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe ütles, et andmed esitanute arv oli ootuspärane, sest enamik ettevõtteid on väikefirmad, millel suuri tehinguid polegi. Kes siiski õigeks ajaks vajalikke andmeid esitanud ei ole, repressioone veel kartma ei pea.

«Neid ettevõtjaid me teavitame jooksvalt, et teil on kohustused täitmata. Mida me sel perioodil natuke muudame, arvestades sellega, et on jõuluaeg, on see, et me sellise teavituse paneme käima jaanuari algusest. Arvestame seda, et see olnud suur muudatus ja on pühad, et jaanuari algul siis ettevõtted saaks oma asjad korda,» rääkis Veermäe.

Veermäe sõnul on ettevõtjad tehinguinfo esitamisega andnud olulise panuse, et maksuhaldur saaks efektiivsemalt võidelda varimajandusega ning tagada võrdsem konkurentsikeskkond. «Hindame väga ettevõtjate pingutust, kes on tulnud kaasa sellega, et oma raamatupidamissüsteeme kaasajastada,» kinnitas ta.

«Erinevatel põhjustel on ka varem osad ettevõtjad deklaratsiooni esitamisega hilinenud. Kui andmete esitamisel on aga veel seoses muudatustega takistusi, siis palume kindlasti meiega ühendust võtta. Leiame koostöös sobiliku lahenduse,» lisas Veermäe.

Eelseisvate pühade ning esmakordse käibemaksudeklaratsiooni lisa esitamise nõude tõttu alustab maksuhaldur andmete esitamise kohustuse meeldetuletamisega seekord pisut hiljem. Esimesed meeldetuletused neile, kes pole veel käibemaksudeklaratsiooni esitanud, saadetakse uue aasta esimesel tööpäeval.

About

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[TOP]